Bu Benim Eserim

Selim daha 10 yaşında siyah saçlı, uzun ince kaşları, kapkara gözleriyle uslu bir çocuktu. Ailesiyle dağlık tepelik bir yerde yaşıyorlardı. Ailesiyle buraya yeni taşınmışlardı. Çünkü babası bir çiftçiydi ve işi buraya düşmüştü. Geldikleri yer köydü ve bu köy halkı tarım ve hayvancılıkla uğraşıyordu. Selim'in geldiği köyde okul yoktu. Bu yüzden kasabadaki okula gidecek, oraya köyünden geçen servis ile gidecekti. Selim bunları düşünürken içerden annesi Fatma Hanım:

Güneşli  ve güzel bir gündü.  Gökyüzü masmavi  güneş ise  sapsarı  gülümsüyordu.  O sırada da kırlangıç serçe ve kumru  dut ağacında  birşeyler  konuşuyorlardı;
Kırlangıç;  Ne kadar  güzel bir  gün değilmi ?
Kumru;    Evet çok güzel bir gün hadi gelin uçalım .
Serçe; Evet hadi.

Merhaba benim adım Kirpi Mex. Ben küçük bir ormanda arkadaşlarımla yaşıyorum.Burada bir çok arkadaşım var.Bunlar Fare Jerry, Yılan Alex ve daha çok arkada ım var. Ben burada arkadaşlarımla oyun oynarken bir gün başımıza bir olay geldi. Bu olay hem komik hem de macera doluydu biraz da korktuk tabii.

Günlerden bir gün kavak ağacında uyuyan köstebek gürültüyle uyanıyor. Kalkıp etrafa bakındı tek gördüğü koyunlardı. Koyunlarda sessizce çimenlerde otluyordu. Eee peki bu ses nerden geliyordu. Koyunlardan birini çağırdı.

Günlerden bir gün köstebek yeni bir yuva yapmak için çimeni eşeliyordu. O arada koyun söğüt ağacını dibindeki köy çeşmesinden su içiyorken köstebeğin toprağı eşelediğini gördü.

Bir gün bir kavak ağıcının altında yemyeşil çimenlerin üstünde bir koyun otluyormuş. Çok susamış ve daha çok yabancı olduğu bir köyde neyin nerde olduğunu bilmiyormuş. Gezmiş dolaşmış ve sonunda bir köy çeşmesi bulmuş. Doya doya suyunu içmiş. Daha sonra köyde otlarken bir köstebek görmüş. Hemen yanına gidip onunla konuşmaya başlamış:

Kırlangıç günlerden bir gün havada uçarken aşağıda dut ağacından yere dökülen dutları güzel güzel yiyen kedi, köpek, kumru, serçeyi görmüş. Az dut kalmıştı ve bir süre sonra köpek''Yeter artık!!! Siz yemeyin aranızda en güçlünüz benim ve benim yemek yemeye sizden daha fazla ihtiyacım var'', dedi.

Serçe kızgın bir tavır ile:

Bir gün ormana hayvanlar gelecekmiş. Ormandaki hayvanlar ormana başka hayvanların gelmesini istemiyorlardı. Bu yüzden bütün hayvanlara duyurmuşlardı. Herkes dut ağacının oraya gelsin. Toplantı yapacağız ormana başka havyalar geliyor diye duyurdular. Herkes gelmişti oradaydı.

Kumru: kimler geliyor diye sordu serçeye

Site İçeriklerinde Arama Yap

Akademik Pencere

Bilim İnsanları

İnsanlığa Yön Veren Bilim İnsanları

İcatlar Dünyası

Hayatımıza Yön Veren İcatlar Dünyası

Osmanlı Devleti Padişahları

Tarihe Yön Veren Osmanlı Padişahları

DEPO'yu Keşfet!

Sponsorlu Bağlantı

Denizli'm Temalı Kısa Film

Türkiye'nin Turizm Potansiyeli Turizm Uygulamaları