Sıkça Sorulan Sorular

Dünyayı anlama ve anlamlandırmada eğitim programlarının sürekli geliştirilmesi, gelecek nesillere daha iyi imkânlar sunmak ve öğrencilerin bilinçli vatandaşlar olarak yetiştirilmelerini sağlamak açısından son derece önemlidir. İletişim ve ulaşım olanaklarının son derece geliştiği, dünyanın farklı bölgelerinde gelişen olayların bir ülkede yaşayan insanları yakından etkilediği günümüzde eğitimin amacı sadece ülkesindeki değil dünyadaki toplumsal gelişmelere ve değişime uyum sağlayan bireyler yetiştirmek haline gelmiştir. Eğitimdeki son gelişmelere baktığımızda vatandaşlık eğitiminin demokratik bir toplumun oluşabilmesi için öğrencileri gerekli bilgi, beceri ve değerlerle donatmayı hedeflediği görülmektedir. Öğrencilerden konulara eleştirel bakabilen, kendi düşüncelerini ifade edebilen, başkalarının düşüncelerine saygılı, barış içinde bir arada yaşama kültürüne sahip, topluma duyarlı, toplumun iyiliği için harekete geçebilen bireyler olmaları hedeflenmektedir. Böylece öğrenciler haklarını, sorumluluklarını ve özgürlüklerini öğrenirlerken kanunları, eşitliği, adaleti, ayrımcılık yapmamayı, demokrasiyi de öğrenmektedirler.

Birçok dosyamızı 4shared.com sitesine Upload edip sitemize eklemiştik. Malesef bu siteyi de Mahkeme Kararı ile kapatmışlar.

Mahkeme kararıyla her gün yeni bir site kapatılıyor. Kapatılan sitelerin çoğu zararlı olmakla birlikte, işimize yarayan bazı sitelerinde kapatılması maalesef insanı rahatsız ediyor.

Peki yasaklı olan, yasaklanmış olan sitelere girme imkanımız yok mu? Elbette var...

Velilere ve Öğretmenlere Tavsiyeler...
Aşağıdaki 24 Kural Sayesinde Öğrenmeyi ve Öğretmeyi Kolaylaştırabilirsiniz !
1. Planlarınızı Paylaşın
Düzenli olarak yaptığınız aile toplantılarında, çocuğunuza model rolünde bir ebeveyn olarak kendi planlarınızdan bahsedin. Planlı olunduğu aktiviteler planlaması için yardımcı olun ve ders çalışma programının aralarına aile toplantıları koyun.

Neden Sosyal Bilgiler Öğreniyoruz?

Sosyal Bilgiler, hayatı anlamamıza, yaşadığımız evreni, dünyayı, ülkemizi ve çevremizi tanımamızda, yeni yerler keşfetmemizde bizlere yardımcı olan geniş bir bilim alanıdır. Bugün okullarımızda Sosyal Bilgiler adıyla okutulan ders bu geniş alanı tanımamızda bizlere bir parça da olsa fikir verebilir. Aslında Sosyal Bilgiler okullarda okutulan derslerden daha fazlasıdır elbette...

Sosyal Bilgiler Grubu Derslerine Nasıl Çalışmalısınız?

TARİH DERSİNE NASIL ÇALIŞMALIYIZ?


Bilindiği gibi Sosyal Bilgiler dersi Tarih, İnkılâp Tarihi, Coğrafya, Vatandaşlık Bilgileri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümlerinden oluşmaktadır. Sosyal bilgiler dersinin öğrenimi diğer derslere nazaran daha kolaydır. Fakat çabuk unutulan bir derstir.

Öncelikle konu öğrenilmelidir. Önemli yerlerin altı çizilmeli, bir taraftan da not alınmalıdır. Konu öğrenilirken olabildiğince muhakeme yapılmalı, olaylar arasında bağlantılar kurulmalıdır.

Site İçeriklerinde Arama Yap

Akademik Pencere

Bilim İnsanları

İnsanlığa Yön Veren Bilim İnsanları

İcatlar Dünyası

Hayatımıza Yön Veren İcatlar Dünyası

Osmanlı Devleti Padişahları

Tarihe Yön Veren Osmanlı Padişahları

DEPO'yu Keşfet!

Sponsorlu Bağlantı

Denizli'm Temalı Kısa Film

Türkiye'nin Turizm Potansiyeli Turizm Uygulamaları